Takdir – Teşekkür Hesaplama Programı

Takdir – Teşekkür Hesaplama Programı

Takdir – Teşekkür Hesaplama Programı.

Takdir – Teşekkür Hesaplama Programı

Dönem sonunda takdir teşekkür durumunuzu hesaplamak için aşağıdaki formları kullanabilirsiniz. Formlar Hesaplama.net sitesi üzerinden çalışmaktadır. Hesapla Butonuna basar basmaz ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.

5. ve 6. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?

Yeni eğitim sisteminde 6. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 6. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.

5. 6. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak Türkçe dersinden 55,00, diğer derslerin her birinden 45,00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70,00-84,99 arasında olanlara “Teşekkür”, 85,00 puan ve üstü olanlara da “Takdirname” belgesi verilir.

5. 6. sınıfta dönem ortalamam 84,50 – 84,99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?

Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 5. ve 6. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85,00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84,50 – 84,99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.

5. ve 6. sınıfta dönem ortalamam 69,50 – 69,99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?

Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 6. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70,00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69,50 – 69,99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.

Bu hesaplama aracıyla 5. Sınıf ve 6. sınıf not ortalaması hesaplama işlemi de yapabilir miyim?

Evet, takdir teşekkür hesaplama aracımızla 6. sınıf not ortalama hesaplama işlemleri de yapılabilmektedir. Hem 100 üzerinden ağırlıklı puan ortalamasını hem de 5 üzerinden ağırlıklı not ortalamasını öğrenebilirsiniz.

5. ve 6. sınıf takdir teşekkür hesaplama aracınız e-okul ve karne ile aynı sonucu veriyor mu?

Evet, MEB ile %100 uyumlu olan takdir teşekkür hesaplama aracımızla yaptığınız tüm not hesaplamaları hem karne hem de eokul hesaplaması ile birebir aynı sonuçları vermektedir. Kısacası notlarınızı doğru girdiğiniz takdirde hesaplama sonucunda elde ettiğiniz ortalama ile karne ya da e-okul sisteminde göreceğiniz ortalama tamamen aynı olacaktır.

5. ve 6. sınıfta seçmeli derslerden alınan puanlar ağırlıklı dönem ortalamasını etkiliyor mu?

Evet, 5. ve 6. sınıfta seçmeli derslerden alınan puanlar ağırlıklı dönem ortalamasını ve dolayısıyla yılsonu başarı puanını da haftalık ders saati oranında etkilemektedir.

Kaynak; https://www.hesaplama.net/ sitesidir.

Takdir teşekkür hesaplama 9. sınıf,takdir teşekkür hesaplama 8. sınıf,takdir teşekkür hesaplama 7. sınıf,takdir teşekkür hesaplama 6 sınıf,takdir teşekkür hesaplama 10,takdir teşekkür hesaplama 5. sınıf,takdir teşekkür hesaplama 4,takdir teşekkür hesaplama 11.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.